ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΤΔΕ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Συμμετοχή του σχολείου μας στην Ημερίδα που οργάνωσε το Παιδαγωγικό Τμήμα Ιωαννίνων και το Ελληνικό Παρατηρητήριο για τη Διαπολιτισμική Παιδεία και Εκπαίδευση.

Μας δόθηκε η ευκαιρία να περιγράψουμε την εμπειρία και τις δυσκολίες που εκπαιδευτικοί και μαθητές αντιμετωπίσαμε “τον καιρό της πανδημίας”, να αναδείξουμε πρακτικές και τρόπους αντιμετώπισης εμπνευσμένες από τη συμμετοχή μας στο πρόγραμμα Erasmus+ και να προβληματιστούμε αναφορικά με την “ισότητα και ποιότητα στην εκπαίδευση”.

Οφείλουμε επίσης να ευχαριστήσουμε κι όλους τους συναδέλφους που συμμετείχαν στην ημερίδα για τα θετικά σχόλια και τα μηνύματά τους.

Αποδεικνύεται ,για μια ακόμη φορά, ότι όλοι αγωνιζόμαστε, με όσα μέσα διαθέτουμε, κι αγωνιούμε για το μέλλον των μαθητών μας.